Silinebilir Bulut Optimize Not Defteri

Rocketbook klasik not defteri olarak kullanabileceğiniz, yazdıklarınızı buluta kaydeden ve 30 saniye ısıya maruz kalınca hiç yazılmamış gibi tertemiz olan bir bulut optimize not defteri.

0
1129

Rocketbook ilk bakışta klasik bir not defteri ve kalem gibi görünebilir ama ısıya duyarlı mürekkebi ve akıllı telefon uygulamasını düşünürsek ihtiyacınız olan tek not defteri olmaya aday.

Herkes artık bilgisayar veya tabletler gibi kolay yazım araçlarına ulaşabiliyor olsa da klasik beyaz kağıdın ve kalemin yerini hala hiçbir şey tutmuyor. Pek çok insan alışık olduğu klasik yöntemleri kullandığında kendini daha yaratıcı hissettiğini söylüyor. Bu yüzden Rocket Innovations girişimi bulut optimize not defterini yarattı.

A4 boyutunda olan not defterinin en alt kısmında 7 adet simge bulunuyor. Yazmak için pek çok kırtasiyede kolayca bulabileceğiniz ısıya maruz kalınca kaybolan özel bir mürekkep kullanan Pilot FriXion marka tükenmez kalemleri kullanabiliyorsunuz. Her defterle beraber 3 kalemden oluşan bir paket gönderiliyor. Defteri 30 saniye mikrodalga fırına atarak üzerindeki tüm yazıları silebilirsiniz.

Defterin sayfalarını buluta kaydetmek için, Rocketbook akıllı telefon uygulamasını telefonunuza indirerek basitçe sayfaların fotoğraflarını çekip istediğiniz cloud sunucusuna otomatik olarak atabilirsiniz.  Defterin alt kısmında bulunan simgelere istediğiniz çevrimiçi dosya depolama sunucusunu mobil uygulama üzerinden atıyorsunuz. Örneğin taç simgesi üzerine Evernote uygulamasını atadıysanız, sayfaların fotoğrafını çekerken taç simgesinin üzerini karalamanız yeterli. Böylece uygulama taradığı sayfaları Evernote’a anında kaydediyor.

Tüm sistem bulut sistemleri ile entegre çalışan Rocketbook uygulaması, not defteri ve telefon kamerası üzerinden çalışıyor.

Şu an kitlesel fonlama sitesi Indiegogo’da finansman arayışında olan Rocketbook bulut optimize not defteri şimdiden hedeflediği fonlamanın 10 katına ulaştı bile. Kampanyanın bitmesine 5 gün kaldı. Siz de Indiegogo üzerinden bu defteri 35 USD fonlayarak bir adet silinebilir bulut optimize not defteri ve bir paket FriXion kalem setine sahip olabilirsiniz. Yukarıdaki videoyu izleyerek ürünle ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Indiegogo Kampanya Sayfası: indiegogo.com/projects/rocketbook