Sinyal Veren Bisiklet Eldiveni

Sinyal veren bisiklet eldiveni Zackees, karanlıkta bisiklet sürerken dönüş yapmak istediğinizde dönüş işaretinizi arabaların görmesini sağlıyor.

0
1166

Google’ın eski yazılım mühendisi Zack Vorhies, bisikletliler için dönüş sinyali veren eldiven geliştirdi. Sinyal veren bisiklet eldiveni Zackees, bisikletteyken işaret vermek amacıyla döneceğiniz yöne doğru elinizi kaldırdığınızda o tarafa doğru yanıp sönen bir sinyal veriyor. PSFK’nin haberine göre; elinizin üst tarafında yanıp sönen bu sinyal diğer motorlu taşıt kullanıcılarına hangi yöne gideceğinizi gösteriyor ve kısıtlı görüş ortamında gerçekleşebilecek olası trajik kazaları önlüyor.

Eldiveni aydınlatan devre, sensörler ve bir dizi metal perçinden oluşuyor. Başparmak ve işaret parmağınızı birleştirmek perçinleri harekete geçiriyor ve sinyal ışığı yanıyor. Sinyal, parmaklarınızı ayırdığınızda ya da önceden belirlenen bir süre sonra sönüyor. Böylece fazladan pil tüketmemiş oluyorsunuz. Eldiven bisikletçilerin dönüş yaparken kullandığı doğal kol hareketleri temel alarak çalışıyor. Eldivenin avuç için kısmında bisikletlinin daha iyi direksiyon kontrolü sağlaması için kavrama tabakası da bulunuyor. Bu yeni iş fikrinin sahibi motosikletlilere, koşuculara ve gece yürüyüş yapan herkese güvenlikleri için bu eldivenden bir çift almalarını tavsiye ediyor.

Sinyal veren eldiven şarj edilebilir pille ya da saat pili dediğimiz yuvarlak piller ile çalışıyor. Eldivenin şarjı kısa günlük bisiklet kullanımında iki ay kadar dayanıyor. Elektrik bileşenlerine rağmen eldiven çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. Zack Vorhies, Nuvation şirketinde kıdemli tasarım mühendisi olarak çalışan Murat Özkan ile bu yeni iş fikrini gerçekleştirmiş. Vorhies’in giyilebilir ışık teknolojisine olan ilgisi ile Özkan’ın elektronik tasarım alanındaki uzmanlığını birleştirerek bu projeyi gerçekleştiriyorlar. Kitlesel fonlama sitesinde başarıyla fonlanan bu eldiven 55 USD’ye ürünün web sitesinden satın alınabiliyor. Şarj edilebilir piller ile almak isterseniz ise 65 USD ödüyorsunuz. Yukarıdaki videoyu izleyerek bisikletliler için sinyal veren eldiven hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Sizin de aklınızda gece sürüşünü güvenli hale getirmek için yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: zackees.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Bisikletliler için arkalarındaki trafiği kontrol eden radar sensör[/quote_box_center]