Şirket içi iletişim platform sayesinde artıyor

0
2621
Şirket içi iletişim

Bir şirketin içinde çalışanlar arası iletişim eksikliği moral durumlarını ve hatta üretkenliği olumsuz yönde etkilemektedir. İşyeri verimliliğini arttıran PropsToYou ve çalışanlar arası iletişim sorununu çözen Coffee Who adlı inovatif fikirlerden daha önce bahsetmiştik. Şimdi de benzer şekilde, çalışanlara şirket içi iletişim konusunda katkı sağlamayı hedefleyen ShareBox adlı platformdan bahsedeceğiz. Çalışanlar ShareBox platformu üzerinden kişisel hobilerini ve tutkularını paylaşarak sürekli iletişim halinde kalıyorlar.

Bir çalışanın gizli kalmış bir yeteneğinin olmadığı durumlar çok nadirdir. Örneğin her gün yan masanızda çalışan Ahmet Bey aslında gizli bir Sushi üstadıdır, bölüm şefiniz Mehmet Bey belki de eline aldığı elektro gitarıyla harikalar yaratıyordur. Fakat siz bunun farkına varıp ortak ilgi alanlarınızın olduğuna dair bilgiye sahip olmassınız bile.

Belçika merkezli ShareBox Pro; şirket içi iletişim konusunda, çalışanların platform üzerinden hobilerini ve tutkularını paylaşmasına olanak sağlayarak yardımcı oluyor. Çalışanlar, ilgilendikleri faaliyet hakkında kısa bir video klip oluşturarak ShareBox’ın web sitesine yüklüyorlar. Elektro gitar çalan Mehmet Bey yüklediği videoda; ilgilenen takım arkadaşlarına gitar çalmayı öğretebileceğini belirtiyor. Aynı şirkette bulunan iş arkadaşları ise videoyu izleyerek gitarı yeni tutkuları olarak belirliyorlar. Ve ardından Mehmet Beyle iletişime geçiyorlar. Site üzerinden herkes kendi tutkusunu paylaştığında şirket içi iletişim artmış oluyor. Yukarıdaki video platformla ilgili daha detaylı bilgi içeriyor.

İnsan Kaynakları bazlı düşünen girişimciler! Sizin de aklınızda üretkenliği arttıracak iş fikirleri var mı?

Web sitesisharebox.be