Şirketler neden yurtdışına açılmıyor?

0
1921
Şirketler neden yurtdışına açılmıyor?

Şirketler neden yurtdışına açılmıyor?

Yurtdışına açılmak işletmeniz için iyidir. İstikrarlı olarak ihracat yapan firmalar iç pazarlardan çıkamayan firmalardan daha iyi performans gösterir ve uluslararası ticaret küresel ekonomiyi iyileştirmeye ve istikrarı sağlamaya yardımcı olur. Yerleşik veya gelişen bir pazarda faaliyet göstermeye başladıysanız, rotanızı denizaşırı pazarlara çevirdiğinizde karınızı ve üretkenliğinizi artırma fırsatı yakaladığınızı göreceksiniz.

Peki, küreselleşmek bu kadar iyi bir şeyse, neden herkes tarafından tercih edilmiyor? Regus’un yeni raporunda, işletmelere yurt dışında adını duyurmalarının önündeki en büyük engellerin neler olduğu soruldu.

Emlak maliyetleri ve evrak işleri anketin en üst maddelerinde yer aldı. Şirketlerin %60’ı bu maddeleri yurtdışında fiziksel olarak var olmanın önündeki en büyük üç engelden biri olarak listeledi. Ayrıca birçok firma (%42) denizaşırı ülkelerde adını duyurma konusunda endişeli olduğunu bildirdi: Kimse sizi tanımıyorsa güven kazanmak oldukça zordur.

Evrak işleri ve maliyetler göz önünde bulundurulduğunda, şirketlerin potansiyel bir pazarda elverişli ve esnek bir biçimde tutunmasını sağlayacak ofisler bulmaları oldukça mantıklı bir çözüm yolu oluşturuyor. Geleneksel kiralamalar fazlasıyla sınırlayıcı olabilir; ne kadar hızlı bir şekilde büyümeniz gerekeceğini bilemezsiniz. Regus hizmetleri ve ürünleri değişime hızla ayak uydurmanızı ve genişleme risklerini yönetmenizi sağlar. Bu sayede emlak işlemlerine ait yerel evrak işleri de halledilmiş olunur.

Ayrıca, prestijli konumda yer alan bir ofis adınızı duyurma konusunda size yardımcı olur. Şüphesiz; konumu iyi, bakımlı ve donanımlı bir ofiste toplantı düzenlemek yerel işletmelere doğru sinyalleri gönderir.

Aynı zamanda raporda, şirketlere önümüzdeki iki yılda hangi bölgeye açılmanın en çok kar getireceğini düşündükleri soruldu. Şirketlerin %48’inin ilk üç ülke arasında saydığı Çin birinci sırada yer aldı. Şirketlerin %41’i ise Avrupa’yı seçti. Diğer gelişen pazarlar da rağbet gördü. Firmaların %31’i Hindistan ve Güney Amerika’ya açılmayı düşündüklerini belirtti.

Yine bu bölgelerde tecrübe sahibi olan, sizin ülkenizi ve faaliyet göstermeye niyetli olduğunuz ülkeyi tanıyan bir şirketle iletişime geçmek mantıklı bir adım olacaktır. Regus, dünya üzerinde 99 ülkede faaliyet göstermekte ve yerel bilgiyi uluslararası deneyimle birleştirmektedir.

Celia Donne

Kaynak: www.regus.com.tr