Şişelenmiş Anne Sütünün Tazelik Takibini Yapan Aparat

Oxana Pantchenko’nun geliştirdiği Moomy’s Watches isimli aparat şişelediğiniz anne sütünün tazelik takibini sizin yerinize yapıyor.

0
794
Anne sütünün tazelik takibini yapan aparat Mommy's Watches

Günümüzde yeni doğan bebeklerin ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesi önerilmektedir. Çalışan ve yoğun bir hayatı olan anneler maalesef çocuklarını birebir emziremeyip sütü depolama yoluna giderler. Bu durumda da anne sütünün tazeliği çok önemlidir ve yoğun tempolu hayat süren anneler sütün tazeliğini takip etmekte zorlanırlar. Çocuğunu anne sütü ile besleyen annelerin yardımına yeni iş fikri Moomy’s Watches yetişiyor. Oxana Pantchenko’nun geliştirdiği Moomy’s Watches isimli aparat şişelediğiniz anne sütünün tazelik takibini sizin yerinize yapıyor.

Sadece annelerin değil babaların ve bakıcıların da yardımına koşan bu yuvarlak aparatın kullanımı oldukça basit ve pratik. Yuvarlak aparatı sütü doldurduğunuz şişeye takıyorsunuz ve açtığınız anda geri sayıma başlıyor. Üzerinde yeşil onay imi ve kırmızı çarpı işareti var. Eğer yeşil olan yanıyorsa sütün hale içilebilir olduğunu gösteriyor. Kırmızı yanıyorsa da sütün tazeliğini kaybettiğini ve atmanız gerektiğini gösteriyor.

Aparatı özel yapan şey ise sütün sıcaklığını ölçmesi ve geri sayımı buna göre başlatması oluyor. Aparat aynı zamanda çevresinin sıcaklığını da hesaba katıyor. Eğer şişeyi buzdolabına koyarsanız, oda sıcaklığındaki sütün aksine geri sayım daha yavaş oluyor. Aynı zamanda buzdolabınız sürekli aynı sıcaklığı koruyamıyorsa oluşabilecek erken bozulmaları da fark etmenizi sağlıyor. Şimdi artık anneler bebeklerini anne sütü ile güvenle besleyebilecekler.

Sizin de aklınıza gıda maddelerinin son kullanma tarihi ile ilgili yeni iş fikri geliyor mu?

Web sitesi: mommyswatches

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Dünyadaki açlığı sona erdirebilecek gıda tozu[/quote_box_center]