Sizi Güldüren Siteleri Otomatik Kaydeden Tarayıcı Eklentisi

Tarayıcı eklentisi Smile Suggest, webcam ve yüz tanıma teknolojisini kullanarak sizi güldüren siteleri otomatik olarak yer imlerinize kaydediyor.

0
753

Şu ana kadar kullanıcılar, beğendikleri kedi videolarını tekrar dönüp izlemek için kendi yer imlerine güvenmek zorundalardı. Şimdi yeni Google Chrome eklentisi Smile Suggest’e güvenebilirler. Bundan sonra sayfaları yer imlerine kaydetme işini Smile Suggest devralıyor ve web kamerası ve yüz tanıma teknolojisini kullanarak ziyaret ettiğiniz ve sizi gülümseten ya da güldüren sayfaları sizin yerinize otomatik olarak yer işretlerinize kaydediyor.

Daha önce Fikirci Baba’da yine yüz tanıma yazılımını kullanarak yapılan öz çekimlerden o anki duyguları açığa çıkaran uygulama Xpress’den bahsetmiştik. Springwise’ın haberine göre; Martin McAllister’in yeni iş fikri Smile Suggest de bu teknolojiyi kullanarak kullanıcıların duygularını izliyor ve kullanıcının şeçimlerinde onlara kolaylık sağlıyor. Uygulamayı kullanmak için Chrome web mağazazından bu üzretsiz eklentiyi edinebilirsiniz. Tarayıcı eklentisi Smile Suggest kullanıcının web kamerasına bağlanıyor ve duyguları algılayan javascript programı cmltracker kullanarak kişiyi o an mutlu eden ya da etkileyen siteleri algılıyor ve yer imlerine ekliyor. Kullanıcı sayfanın otomatik kaydedilmesi için gereken gülümseme yoğunluğunu kendisi ayarlayabiliyor. Yer işaretlerine kaydedilen sayfaları kullanıcı daha sonra tekrar ziyaret edebiliyor ve istediği sosyal medya sitelerinde arkadaşlarına önerebiliyor. Sizi güldüren sayfaları otomatik kaydeden tarayıcı eklentisi Smile Suggest hakkında daha ayrıntılı bilgi için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sizin de aklınıza yüz tanıma teknolojisi kullanarak geliştirilebilecek yeni inovatif fikirler var mı?

Web Sitesi: smilesuggest.com