Sosyal medya televizyondan takip edilecek

0
1589
Sosyal Medya Televizyon
Sosyal Medya Televizyon
Sosyal Medya TV

Sosyal medya ve çevrim içi haber yayını yapan sitelerin yaygınlaşmasıyla, tüm içeriklerin kolay takip edilebilmesine olanak sağlayan bir çok besleme (feed) servisinin inovasyonlarını gördük. Google Reader, Feedly gibi servislerle sosyal medyayı takip edebiliyorken şimdi Guide isimli yeni iş fikri sayesinde sosyal medya televizyon sunumuyla karşımıza çıkıyor.

Guide ile kişiselleştirilmiş video kanalına eklediğiniz yayın kaynaklarının içerikleri, yine kişiselleştirilmiş bir televizyon sunucusu tarafından size okunuyor. Sosyal medya televizyonu görevi gören servis bir çok tema ile kullanılabiliyor. Örneğin, çok sevdiğiniz bir haber programı temasını kendi içeriğinizi takip etmek için kullanabiliyorsunuz. Haber sunucusunu ise aynı şekilde istediğiniz karakterlerden seçebiliyor veya sunucunun giyinişini değiştirebiliyorsunuz.

Sunucu (spiker), takip ettiğiniz sitelerden haberleri ve içerikleri size aktarırken alt tarafa yerleştirilmiş kayan bant son dakika haberlerini vererek konsepte gerçekçilik katıyor. Sanal haber sunucusu başlangıçta sadece İngilizce içerikleri okuyabilecek. Fakat sistem, yakın gelecekte diğer dilleri de destekleyecek.

Guide isimli bu inovasyonun “Alfa Test” grubunda yer almak için, Gui.de adresine gidip talepte bulunabilir, tanıtım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Online içeriği alıp geleneksel haber sunum konseptine dönüştüren Guide, geleceğin varsayılan yenilikleri için binaya bir tuğla daha koymuş gibi görünüyor. Sizin de yayın konusunda düşündüğünüz yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: www.gui.de