Spotify Türkiye göz mü kırpıyor?

3
1454
Spotify Türkiye

Spotify Türkiye

Kullanıcılarının online ve offline müzik dinlemelerine olanak sağlayan inovatif müzik servisi Spotify; kurulduğu 2011 yılından beri hizmet sağladığı ülkeler arasına sürekli bir yenisini kattı. Tüm dünyanın haberdar olduğu servisin sunulmadığı ülkeler ise “hani bana” serzenişlerine devam etti. Spotify’ın eşsiz müzik deneyiminden yararlanamayan ülkeler arasında Türkiye de var. Forum ve bloglardan gördüğümüz kadarıyla bir çok Türk müziksever Spotify’ın Türkiye’ye geleceği günü iple çekiyor.

Spotify tarafından yapılmış resmi bir açıklama olmamasına rağmen son günlerde sisteme yüklenen yeni Türk albümleri; beklentileri artırıyor. Bundan kısa bir süre önce, Spotify arşivlerinde yer alan bir çok Türk sanatçı ve albümleri silinmeye başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise silinen tüm albümler yeniden yüklenmeye başladı. Sadece silinen albümler değil yeni çıkan albümler de arşivde yerini aldı. Bu durum aklımıza; acaba MÜYAP’la tam anlaşma sağlanıp gerekli alt yapı hazırlıkları hızlandırıldı mı sorusunu getirdi. Athena, Ezginin Günlüğü ve Göksel albümleri silindikten sonra yeniden yüklenen sanatçılar arasında.

Spotify Türkiye ne zaman hizmet vermeye başlayacak bilmiyoruz fakat son günlerdeki hızlı değişiklikler beklenti çıtasını biraz daha yükseltti. Sizce de çok yakında Spotify üzerinden müzik dinlemeye başlayabilecek miyiz?

localhost/wp