Susuzluğunu dile getiren çiçek vazosu

0
1574
Water Balance Çiçek Vazosu

[dropcap]Y[/dropcap]aratıcı beyinlerin ortaya çıkardığı çeşitli tasarımlar kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Hem klasik bir piknik sepeti hem de masa olarak kullanılabilen tasarımdan daha önce bahsetmiştik. Piknik sepeti ile farklı sektörlerde yarışmasına rağmen, yaratıcı bir tasarım olması bakımından aynı kulvara koyabileceğimiz Water Balance isimli yeni çiçek vazosu şimdi tanıtacağımız inovatif ürün.

Japonya merkezli Design Soil tarafından tasarlanan Water Balance (Su Balansı) isimli yeni çiçek vazosu, içerisine konulan çiçeğin sulanması gerektiği zamanlarda düzeneğin dengesini bozarak kullanıcıya yardımcı oluyor. Düzeneğin işleyişi son derece basit: İlk kullanımda düzeneğin sol tarafında bulunan çiçek vazosu, sağ tarafta bulunan ağırlık ile dengeleniyor. Çiçek suyunu tükettiği an veya vazonun içerisindeki su buharlaştığı zaman denge bozulmaya başlıyor. Dengenin bozulduğunu farkeden kullanıcı çiçeğin suya ihtiyacı olduğunu düşünerek vazoya su ekliyor. Su eklendikten sonra denge, tekrar sağlanarak bir sonraki su verme gerekliliğine kadar korunuyor.

Water Balance isimli çiçek vazosunun tasarımcılarına göre düzenek, çiçeğin sessiz bir habercisi niteliğinde. Son derece basit prensipler kullanılarak yaratılan inovatif düzenek sayesinde, çiçeklerin ne zaman suya ihtiyacı olduğunu anlamak mümkün hale gelirken tasarımın şıklığı evlere güzellik katacak gibi görünüyor.

Sizin de aklınızda benzer iş fikirleri var mı?

Web sitesi: designsoil.jp