Taksiler için satış otomatı

0
1846
Taksiler için Satış Otomatı

Taksiler için Satış Otomatı

Bugüne kadar satış otomatlarını tren istasyonlarından, üniversite köşelerine kadar bir çok yerde gördük. Şimdi ise yeni iş fikri Vengo sayesinde satış otomatları taşınabilir bir hal alarak taksilere giriyor. Taksilere özel satış otomatı Vengo, yakın zamanda ABD’de New Orleans Carriage Cab tarafından kullanılmaya başlanacak.

NY Post’un haberine göre New York Üniversitesi MBA adayı Brian Shimmerlik, Vengo adında satış otomatı görevi gören küçük bir cihaz geliştirdi. Otomat; sakızdan, içeceğe, parfümden, atıştırmalığa kadar bir çok ürünü ihtiva edecek. Dokunmatik ekranı bulunan ilk prototip geçtiğimiz ay New York’ta bir gece kulübünde denenip başarıya ulaştı. Shimmerlik, deneme alanını taksiler dışında bir yer seçerek, otomatın eğlence merkezlerinde ve bazı ofis alanlarında da kullanılabileceğini gösterdi. New York Şehri Ekonomik Kalkınma Komisyonu tarafından 17.500 USD ödül almaya hak kazanan Shimmerlik, ayrıca projesi için kitlesel finansman sitelerinden (crowdfunding) şimdiye kadar 1 milyon USD toplamış.

Kredi kartından ödeme yapma kolaylığı sağlayan bir sistemle gelen Vengo satış otomatı, ilk olarak New Orleans Carriage Cab tarafından kullanılmaya başlanacak. Şirket şimdiden filodaki 40 aracına soğutma dolabı montajı yapmış bile.

Vengo aynı anda 36 içeceği haznesinde barındırabiliyor. Ayrıca otomat üzerinde, boş şişelerin ve metal kutuların geri dönüşümü için bir depolama ünitesi de bulunuyor. Bu inovatif, taşınabilir satış otomatlarını belki de yakın zamanda dünya üzerinde çoğu takside görmeye başlayacağız. Sizin de yeni iş fikirleriniz var mı?

Web sitesi: taxitreats.com