Taradığı nesnenin rengini alabilen renkli tükenmez kalem

16 milyon renkli tükenmez kalem Scribble, taradığı nesnenin rengini alarak o renkte anında çizim yapılmasına olanak tanıyor.

0
3643
16 Milyon Renkli Tükenmez Kalem

Kalem deyip geçmemek lazım. Daha önce 3Doodler isimli 3 boyutlu çizim yapabilen kalemden bahsetmiştik. Bu kalemle istediğiniz şekillerde nesneler yaratabiliyordunuz. Şimdi ise yine kaleme yenilikçi bir iş fikriyle yaklaşan Scribble‘dan bahsedeceğiz. 16 milyon farklı renk seçeneğine sahip Scribble, taradığı nesnenin rengini alıyor ve anında o renkte çizim yaptırıyor.

Arkasında tarayıcı bulunan kalemin uç kısmından çizim yapmak ve yazı yazmak mümkün. Tükenmez kalemin kullanıcısı, dilediği bir nesnenin rengini yakalayarak aynı renkte yazmak isterse kalemin arka kısmında bulunan tarayıcıyı çalıştırıyor. Tarayıcı yakaladığı rengi, rengin RGB değerlerini tutan 6 haneli hex koduna çeviriyor. 16 milyon renkli tükenmez kalem içerisindeki 5 farklı yeniden doldurabilir kartuşta bulunan renkler ise doğru oranlarda karıştırılarak anında taranan renk ortaya çıkıyor.

Scribble sadece tükenmez kalem değil aynı zaman da stylus kalem alternatifi ile de geliyor. Çizim tabletleri ve dokunmatik ekranlı cihazlar için tasarlanmış sylus kalem sayesinde ise kullanıcı, gerçek hayatta karşısına çıkan bir rengi doğrudan alıp dijital grafik tasarımlarında kullanabiliyor. Hem tükenmez hem de stylus Scribble kalem bluetooth veya micro USB bağlantısı ile taranan renkleri dijital ortama aktarabiliyor.

Unutmadan belirtelim; 16 milyon farklı rengi algılayabilen Scribble aynı anda 100 bin taranmış rengi hafızasında saklayabiliyor. Scribble tükenmez kalemin 149.95 USD ve stylus kalemin 79.95 USD fiyat etiketleriyle satışa sunulması planlanıyor. Sizin de aklınızda fiziksel dünyayı dijital dünyaya bağlayabilecek yeni iş fikirleri var mı?

Websitesi: getscribblepen.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: 3 boyutlu çizim yapabilen kalem[/quote_box_center]