Tatile Gideceğiniz Yerin İklimini Havaalanında Deneyimleyin

Arlanda Havaalanında yolcular gidecekleri yerin iklim koşullarını Climate Portal sayesinde havaalanında deneyimlemeye başlıyorlar.

0
750

Pek çok tatilcinin iyimser beklentileri havaalanında uçaktan indiğinde yüzüne vuran sert rüzgarla kayboluyor. Springwise’ın haberine göre; İsveçli gezginler artık kaderin bu oyununa hazırlıklılar çünkü Arlanda Havaalanında dünyanın ilk iklim kapısı Climate Portal kuruldu. Arland Havaalanı’ndan giden yolcular artık gidecekleri yerin iklimini önceden deneyimleyebiliyorlar.

Climate Portal, İsveç’in tüm havaalanlarının reklamlarını yapan Akestam Holst for Swedia reklam ajansı tarafından kuruldu. Üç odadan oluşan bu portalın içi görme, duyma ve dokunmayı kapsayan birkaç duyu ile kuşatılmış. Çevrimiçi hava durumu servislerine bağlı olan bu sistem tüm dünyadan hava koşullarını izliyor ve topladığı verileri görsel-işitsel kurguya ve rüzgar ve sıcaklık simülatörüne dönüştürüyor. Böylece ziyaretçilere üç boyutlu gerçek zamanlı deneyim sunuyor. Climate Portal hakkında daha ayrıntılı bilgi için yukarıdaki videoyu izleyin.

Önümüzdeki sezona müşterileri hazırlamak için geliştirilebilecek yeni iş fikirleri biliyor musunuz?

Web Sitesi: swedavia.com