Taze balık abonelik sistemi

0
1662
Catchbox

[dropcap]F[/dropcap]ikirciBaba bugüne kadar bir çok abonelik servisinden bahsetti. Bunlardan sonuncusu tüketicilerin sınırsız kahve içmesine olanak sağlayan CupsTelAviv idi. Şimdi ise; tüketicilere yerel balıkçılar tarafından yakalanan taze balık ve diğer deniz ürünlerini sunan abonelik sistemi Catchbox‘ı tanıtacağız.

İngiltere merkezli Catchbox sayesinde, üye olan kullanıcılar 12 hafta boyunca yerel balıkçıların tuttuğu taze balıklara ortak oluyor. Catchbox kar amacı gütmeyen, kooperatif mantığıyla hareket eden bir servis. Kullanıcıların abonelikte ödedikleri para sadece yerel balıkçıların masrafları ve lojistik giderleri için kullanılıyor. Balıkçının tutacağı balıklar abone olan kişilere taze olarak teslim ediliyor. Teslim sıklığı kullanıcının abonelik tipine göre günlük veya haftalık olarak gerçekleşebiliyor.

Unutmadan belirtelim; kullanıcılar ne tür deniz ürünleri istediklerini seçemiyorlar, balıkçı o gün ne tutmuşsa onunla yetinmek durumundalar. Abonelik ücretleri ise 46 – 178 GBP (125 – 490 TL) arasında değişiyor. Ayrıca servisten yararlanmak isteyen abonelerin Brighton veya Chichester civarında yaşamaları gerekiyor.

İnovatif girişimden ilham alınıp, faaliyet alanını genişletmeye yönelik yeni iş fikirleri düşünülebilir mi dersiniz?

Web sitesi: catchbox.coop