Tohum Kağıt Bardak

The Plantable Coffe Cup yerel ağaçlandırmaya katkı sağlamak amacıyla geliştirilmiş biyolojik olarak çözünebilir ve bitki olarak dikilebilir bir tohum kağıt bardaktır.

0
1066
Tohum Kağıt Bardak

Amerika’da her yıl 146 milyon kağıt bardak çöpe atılıyor ve bu bardaklar polietilen kaplamadan oluştuğu için geri dönüştürülemiyor. Springwise’ın haberine göre Reduce. Reuse. Grow çevre dostu yeni bir girişim başlattı. Plantable Coffee Cup adını verdiği bardak içine yerel tohumlar gömülü %100 çözünebilir malzemeden yapılıyor yani bu kağıt bardak kullanıldıktan sonra ağaçlandırmaya yardımcı olmak için toprağa dikilebiliyor.

The Plantable Coffee Cup Kaliforniya yerel geri dönüşüm merkezinden sağlanan geri dönüşümlü kağıttan üretiliyor. Bardağı oluşturan materyalin içinde yerel bitkilerin tohumları bulunuyor ve bardağın dışında tohumun özellikleri ve ekme talimatları yazıyor. Tüketici bu karton bardağı kullandıktan sonra isterse kendi yerel kentsel ve kırsal manzarasını güzelleştirmek için toprağa ekebiliyor. Tohumları ekmek için bardağı söküp düz bir hale getirmek ve ekmeden önce 5 dakika kadar suda bekletmek yeterli. Yere atsanız bile karton bardak 180 gün içinde çözünüyor ve diğer bitkiler için besin kaynağı oluyor. Her bir karton bardağı üretmek 0.02 USD’ye mal oluyor ki bu plastik bardak maliyetinden sadece 0.01 dolar fazla. Reduce. Ruse. Grow’un bu yeni iş fikri şu an için sadece çıkış yeri olan Californiya’ya odaklanmış durumda ama ileride dünyadaki eko-bilinçli tüm kahve dükkanlarına kendi ürününden tedarik ederek daha da büyümeyi umuyor.  Ekip projeye katılan tüm mağazalara kendi özel çöp kutularından sağlayacak ve böylece kullanılmış bardakları kendileri ya da üçüncü parti kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya peyzaj şirketleri ağaçlandırma amaçlı bu bardakları toplayabilecekler. The Plantable Coffe Cup şu anda Kickstarter üzerinden finansal destek arayışında.

Sizin de aklınızda bu fikre benzer çevre dostu yeni iş fikirleri var mı?

Web Sitesi: planttrash.com

[quote_box_center]Benzer Girişim: Arabadan geri dönüşümlü bisiklet [/quote_box_center]