Tonunu İstediğiniz Gibi Ayarlayabileceğiniz Güneş Gözlüğü

Skugga güneş gözlüğünün camının tonu kullanıcı tarafından ayarlanabilir ve ışığa maruz kaldığından otomatik olarak değişir.

0
789
Tonunu istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz güneş gözlüğü Skugga

Bir yıldan az bir süre önce elektrokromik güneş gözlüğü deneysel olmaktan çıkıp gerçek bir ürüne dönüştü ve Hollandalı startup Ctrl isteğe göre renk tonu değişen bisiklet gözlüğü Ctrl One’ı daha yeni tanıttı. Eğer camının renk tonu elektronik olarak değişen güneş gözlüklerinden edinmek istiyorsanız, Skugga gözlüklerine bir göz atmalısınız.

Elektrokromik güneş gözlükleri geleneksel kolormatik gözlüklere benziyor çünkü aynı onlar gibi ultraviyole ışığa maruz kalınca ton değiştiriyor ve koyulaşıyor. Kolormatik gözlükler birkaç saniyede renk değiştirirken, elektrokromik gözlükler bunu anında yapıyor. Ve ek olarak, kişi gözlük camının renk değiştirmesini manuel olarak yapabiliyor. Bu, özellikle araba kullanırken çok işe yarıyor çünkü arabada kolormatik gözlük kullandığınızda, gözlük tam olarak ışığa maruz kalmadığı için kararmıyor.

Skugga güneş gözlükleri İsveçli LC-Tec’in geliştirdiği teknolojiyi kullanıyor. Gözlük, düşük voltajlı elektrik akımı uygulamasına karşılık kararan ya da parlaklaşan sıvı kristal filtreler içeriyor. Kullanıcılar, ortam ışığı sensönrü sayesinde, değişen ışık koşullarına uygun ayarlar belirleyebiliyor ya da kendileri manuel olarak değiştirebiliyor. Mobil uygulaması da bulunan Skugga güneş gözlüğünün ince on ayarlarını akıllı telefon aracılığıyla yapmak mümkün. Uygulamaya sürekli erişimi olmayanlar gözlüğün ayarlarını sağ gözlük sapını çevirerek, otomatik ya da iki kullanıcı ön tanımlı renk ayarları arasında değiştirebiliyor. Gözlük, kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Tam şarj edildiği zaman şarjı, otomatik modda 8 saat, manuel modda 12 saat gidiyor. Şarjı bittiği zaman camlar otomatik olarak hafif tona dönüyor.

Stockholm merkezli Skugga gözlük, şu an Kickstarter üzerinden fon topluyor. Kickstarter sitesi üzerinden 240 USD ödeyerek bu gözlüğe sahip olabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için yukarıdaki videoyu izleyeblirsiniz.

Web sitesi: skuggaeyewear.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Mobil Uygulama İle Kendi Gözlüğünüzü Kendiniz Tasarlayın[/quote_box_center]