Toz Böceklerini Öldüren Isıtmalı Kilim

Radyatöre bağlanan ısıtmalı kilim Fervent Carpet, ısındığı zaman içinde yaşayan ve astım hastaları için çok zararlı olan toz böceklerini öldürüyor.

0
947
Toz böceklerini öldüren ısıtmalı kilim Fervent Carpet

Dünya genelinde 200 milyondan fazla astım hastası var. Evlerde kullanılan mobilyalar ve tekstil ürünleri de maalesef bu hastalığı kötü etkiliyor. Springwise’ın haberine göre; Hollanda merkezli Studio Siem-Pabom astım hastalarının bu sorununa çözüm bulmak amacıyla bir sarmal kilim tasarladı. Radyatöre bağlanarak çalışan Fervent Carpet ismindeki bu ısıtmalı kilim, ısındığı zaman içinde yaşayan tüm toz böceklerini öldürüyor.

Fervent Carpet, iki farklı uzunluktaki kauçuk kaplamaya batırılmış ipten yapılmış sarmal bir kilim. Oldukça şık bir görüntüsü olan bu Isıtmalı kilimi hidrolik bağlantılar yoluyla iki ayda bir radyatöre takmak gerekiyor. Böylece kilimin içine yayılan sıcak su, kilimi 60 dereceye kadar ısıtıyor ve içinde bulunan tüm ev tozu akarlarını öldürüyor. Kilim aynı zamanda doğa dostu bir yerden ısıtma görevi görüyor. Radyatör ile bağlantısını kestiğiniz zaman boşta kalan iki uç birleştirilerek bir döngü oluşturuyorsunuz ve böylece şık görüntüsünü korumuş oluyorsunuz. Bu ısıtmalı kilimin şu an sadece mavi ve koyu yeşil tonları mevcut.

İç tasarım ile ilgili aklınıza yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: studiosiem-pabon.com