Trafik kazaları saptanarak acil durum servislerine bildiriliyor

0
1991
Trafik Kazaları

Kasklara monte edilen sensörler sayesinde kaza gibi durumlar sırasında yakınlara bilgi iletilebiliyorsa, bir adım ötesi bu tip bir cihazı otomobillere monte etmek olacaktır. Splitsecnd’la tanışın! ABD’de üretelin bu cihaz trafik kazaları gibi durumların akabinde acil durum servisleriyle iletişim kurarak GPS özelliği sayesinde yerinizi bildiriyor.

Anahtarlıkla birlikte taşınabilecek kadar küçük olan cihaz, çakmak yuvasına takılarak aktif hale geliyor. Sürüş sırasında aracın savrulma, yoldan çıkma ve ani hareket yapma gibi eylemlerini algılayarak acil durum servisleri anında bilgilendiriliyor. Servis yetkilisi cihaz üzerinden anında sürücüye ulaşarak durumunu soruyor. Eğer sürücüden cevap gelmez ise müdahale ekipleri olay yerine sevk ediliyor. Aynı zamanda GPS özelliği taşıyan cihaz yer saptama işlevini de yerine getirmiş oluyor.

Ek olarak Splitsecnd mobil uygulaması sayesinde yakınları; sürücünün konumu hakkında bilgi sahibi olarak kullanıcının varış noktasına sağ salim ulaştığından emin olabiliyorlar. Yukarıdaki tanıtım videosunu izleyerek saptadığı trafik kazaları hakkında acil servisleri bilgilendiren cihaz hakkında ön fikir sahibi olabilirsiniz.

Cihazın tek seferlik ödemesi 199.95 USD olup, GSM (operatör) için aylık ödenmesi gereken miktar 14.49 USD olarak belirlenmiş. Kimsenin trafik kazası geçirmemesi temmenisi içerisindeyiz fakat ıssız bir bölgede başınıza gelebilecek aksi bir durumda inovatif güvenlik sistemi için bu miktarın makul olduğunu düşünüyoruz.

Sizin de aklınızda güvenlik önlemlerini arttırıcı yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: splitsecnd.com