Tren doluluk oranı anlık takip edilebiliyor

0
1696
Tren Doluluk Oranı

Tren Doluluk Oranı

Hollandalı Tren Operatörü NS geliştirdiği yeni iş fikri sayesinde ulaşımını tren vasıtasıyla gerçekleştirmek isteyenlere kolaylık sağlıyor. NS tarafından geliştirilen mobil uygulama ile kullanıcılar; tren doluluk oranını, boş koltuk sayısını ve hangi vagonun onlara en konforlu ulaşımı sağlayacağını görebiliyor.

Günümüzde internet üzerinden bilet almayı tercih eden kullanıcılar seyahat edecekleri aracın boş ve dolu koltuklarını görebiliyor. NS bu duruma küçük bir iyileştirme getirerek ulaşım sektöründeki bu inovasyonu sayesinde, seyahatleri için treni tercih eden kullanıcıların son dakika bilgilerini anlık olarak cep telefonlarından takip etmelerine olanak sağlıyor.

Kullanıcılar uygulama sayesinde sadece boş koltukları veya dolu vagonları değil; hangi kompartımanda wi-fi bağlantısı olduğunu, hangisinde evcil hayvanlara izin verildiğini veya hangisinde bisikletli yolcular için gerekli donanımın olduğunu da görebiliyor. Aşağıdaki video servisle ilgili genel bilgiler ihtiva ediyor.

Şimdilik 11 trende pilot uygulama olarak sunulan servis yakın gelecekte tüm trenler için uygulanacak. Sizce ulaşım sektöründe yeni iş fikirleri geliştirmek için neler yapılabilir?

Web sitesi: www.ns.nl