Tren Geciktiğinde Patrona Haber Veren Uygulama

GoTravel’ın girişimi Email My Boss, çalışanlar trenin gecikmesi yüzünden işe geç kaldıklarında e-mail ile işverenlerine gecikme notu gönderiyor.

0
698
Tren geciktiğinde partona haber veren uygulama.

İşe gitmek için metro kullananlar bazen tren geciktiği için kendi hataları olmadığı halde işe geç kalabiliyorlar. Kendilerinden önce işe gelen patronlarına durumu açıklaması biraz zor olabiliyor ya da inandırıcı gelmiyor. Güney Afrika’da ise işçiler toplu taşımacılığın kesintiye uğraması nedeniyle ellerinden gelmeyen sebeplerle işe geç kaldıklarında patrondan azar işitmemek için metro amirliğinden yazılı bir belge talep edebiliyorlar. Tabi bu belgeyi alabilmek için uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalabiliyorlar. Artık Güney Afrika’dan GoTravel’ın girişimi Email My Boss, çalışanlar trenin gecikmesi yüzünden işe geç kaldıklarında e-mail ile işverenlerine gecikme notu gönderiyor.

Kullanıcı patronuna neden geç kaldığına dair kanıt göndermek istediği zaman GoMetro internet sitesini ziyaret ediyor ve Email My Boss butonuna tıklıyor. Daha sonra kullanıcıdan kendi ismi, patronunun ismi ve hangi tren hattını kullandığına dair basit bilgileri doldurması isteniyor. Bu servis internet erişimi olmadığı zamanlarda bile USSD numarası üzerinden kullanılabiliyor. İstek yapıldıktan sonra, kullanıcının işverenine tren gecikme detaylarını içeren bir e-mail gönderiliyor. GoTravel bu hizmeti şu an sadece Western Cape bölgesinde veriyor ama yakın zamanda Güney Afrika’nın diğer bölgelerine de yayılmayı amaçlıyor.

Sizin de aklınızda çalışanları elde olmayan nedenlerle gerçekleşen durumlarda patronların gazabından koruyabilecek yeni bir iş fikri geliyor mu?

Web sitesi: gometroapp.com