Tüketicilerin talepleri doğrultusunda indirim yapan platform

0
1422
Bargao indirim platformu

Kampanyalar için müşterilerin gönderdiği fotoğrafları kullanarak markalara özel fotoğraf galerisi oluşturan yeni iş fikri Pixlee‘den bahsetmiştik. Pazarlama sektörünün; müşteri memnuniyetini anketlerle ölçtüğü dönemlerden geçerek, inovatif yöntemlerin yaygınlaşmasıyla gelişimini sürdürdüğüne tanıklık ediyoruz. Tanıtacağımız yeni iş fikri pazarlama sektörünün algısını değiştirebilecek nitelikte: Türkiye merkezli, Serdar Kuzuoğlu girişimi Bargao; tüketicilerin markalardan talep ettikleri indirim oranlarından faydalanabilecekleri yeni platform.

İngilizce “bargain” yani pazarlık kelimesinden ilham alınarak ismi türetilen Bargao, tüketiciler tarafından indirim oranlarının talep edilebildiği bir platform görevi görüyor. Oyunlaştırılmış bir arayüz kullanan Bargao üzerinden kullanıcılar, indirim talep ettikleri ürün grubunu ve markayı seçebildikleri gibi indirim oranlarını da istekleri doğrultusunda belirleyebiliyorlar. Yüzde 10 ile 90 arasında seçilebilen indirim oranları daha sonra ilgili markaya platform tarafından iletiliyor. Marka ise tüketicilerin isteklerini göz önünde bulundurup ilgili ürünlerde indirip yaparak Bargoa kullanıcılarının beğenisine sunabiliyor.

Fakat bu noktada tam bir kesinlik yok. Eğer marka, kampanya oluşturmayı gerekli bulmaz ise indirim taleplerini cevapsız bırakabiliyor. İşte burada sosyal ağlar devreye giriyor, indirim talep edilen ürün Bargao kullanıcıları tarafından sosyal ağlarda ne kadar çok paylaşılırsa, markanın kampanya düzenleme olasılığı o kadar artıyor. Unutmadan belirtelim, düzenlenen kampanyalar sınırlı sayıda kişi için geçerli olacaksa, kampanyadan yararlanacak kişiler belirlenirken Bargao üzerinden indirim talep eden kişilerin sıralaması baz alınıyor. Yukarıdaki videodan uygulama hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizin de reklamcılık ve pazarlama sektörü için düşündüğünüz yeni iş fikirleri var mı?

Web Sitesi: www.bargao.com