Tüm kartlar tek bir kart içerisinde toplanıyor

0
1636
Jackcard

[dropcap]K[/dropcap]redi kartları, hesap kartları, nüfus cüzdanı, ehliyet, toplu taşıma kartı, mağaza indirim kartları ve diğer kartlar. Hangisini yanınıza alacağınıza, hangilerini cüzdanınıza koyacağınıza karar veremiyor musunuz? O zaman bu yeni iş fikrinin hayata geçmesini en çok siz isteyeksiniz. Filipinli Stephen Reon Francisco‘nun geliştirme aşamasındaki yeni iş fikri Jackcard sayesinde tüm kartlarınızı tek bir güvenli depolama birimine aktarabileceksiniz. Başta belirtelim Jackcard isimli cihaz ve fikir henüz konsept aşamasında.

Yakın gelecekte hayata geçirilmesi beklenen Jackcard isimli cihaz; banka ve kredi kartlarını, nufüs cüzdanlarını, sağlık karnelerini, doğum ve evlilik sertifikalarını, ehliyetleri ve diğer istenilen tüm kartları depolayarak kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak. Jackcard cepte veya cüzdanda taşınılabileceği gibi yaka kartı şeklinde boyuna da asılabiliyor. Jackcard sadece kartları depolamakla kalmıyor, aynı zamanda üzerinde bulunan ekranı sayesinde kartlar hakkında çeşitli bilgiler de aktarabiliyor. Örneğin, kredi kartından yapılan sonra harcamalar dilendiğinde cihaz üzerinden görüntülenebiliyor. Veya toplu taşıma kartının kalan bakiyesi ekrandan öğrenilebiliyor.

Jackcard beraberinde bir çok avantaj ve dezavantaj getiriyor. Tüm hayatınızı kapsayan kartları bir arada taşımak şüphesiz bir dezavantaj. Kart çalındığı takdirde bütün hayatınız tehlike altında demektir. Ancak düşünülen konsept buna da bir çare bulmuş. Kartın kullanıcıları diledikleri takdirde yüz tanıma, ses tanıma ve parmak izi tanıma gibi doğrulama yöntemlerini aktif edebiliyorlar. Ayrıca cihaz kapalı olsa bile yeri tespit edilerek güvenlik sağlanıyor. Konsept aşamasında olan bu iş fikri ne zaman hayat bulur, hep birlikte göreceğiz.

Sizin de aklınızda benzer pratik iş fikirleri var mı?

Web sitesi: stephenreonfrancisco.wix.com