Turistler için kiralık cep telefonu servisi

1
2743
Handy Kiralık Cep Telefonu Servisi

Handy Kiralık Cep Telefonu Servisi

Çok sık yurt dışı seyahati gerçekleştirmeyen turistler, gittikleri ülkelerde arama yapmak, mesaj atmak veya internete girmek için yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalabiliyorlar. Turistlerin iletişim masraflarının fazla olmasından ilham alan Hong Kong merkezli Handy, inovatif bir iş fikri olan kiralık cep telefonu servisini hayata geçirdi.

Kiralık cep telefonu; ücretsiz arama yapılabilen, bedava internet dolaşımı sağlayan ve bedelsiz SMS atılabilen bir sim kart ile beraber geliyor. Şimdilik sadece Anroid işletim sistemli telefonların (Samsung Galaxy Note veya Google Nexus) turistler tarafından kiralanmasına olanak sağlayan Handy’nin kullanıcılardan talep ettiği ücret ise günlük 68 HKD (16 TL). Tekrar belirtelim; bu fiyata dahil olan hizmetler uluslararası aramalar, internet dolaşımı ve SMS gönderimi.

Hong Kong International Airport’tan teslim alınan cihazlar ile istenilirse bilgisayar üzerinden de internete girilebiliyor. Kullanıcılar bu sayede etrafta Wi-Fi bağlantısı arama zahmetinden kurtulmuş oluyor. Cihazlar aynı zamanda yaygın olarak kullanılan uygulamalar ile birlikte geliyor (Skype, Facebook, BBC New, Navigasyon Uygulamaları vs…).

Turistler, kiralık cep telefonu servisi sayesinde sevdikleriyle iletişim kurabilmek veya internette dolaşabilmek için tonlarca para ödemekten kurtuluyor. Telekomünikasyon sektöründeki yeni iş fikrinden dolayı Handy’i tebrik ediyoruz. Sizin de aklınıza benzer inovasyonlar geliyor mu?

Web sitesi: handyhongkong.com