Tweetinize Hashtag Ekleyerek Meerkat Canlı Yayınınızı Kaydedin

Meerkat kullanıcıları artık Katch servisi sayesinde Twitter paylaşımlarına #Katch hashtagi ekleyerek canlı yayınlarını kaydedebilir ve Youtube’da yayınlayabilir.

0
437
Canlı yayın videolarınızı Katch hashtagi ile kaydedin.

Bu ayın SXSW Festivalindeki en büyük başarı Meerkat’e aitti. Springwise’ın haberine göre Meerkat, akıllı telefonunuz üzerinden canlı görüntü akışı yapmanızı sağlayan bir uygulama. Twitter hesabınız üzerinden çalışan uygulama ile livestream videolarınızı tüm dünya ile paylaşabiliyorsunuz. Fakat yayın bittiği anda videonuz internetin derinliklerinde kayboluyordu. Şimdi ise yazılım geliştirici Tarikh Korula #Katch projesini hayata geçirdi. #Katch hashtagi sayesinde Meerket kullanıcıları canlı yayın videolarını otomatik olarak Youtube’a yükleyerek videolarını ölümsüzleştirebiliyor.

Meerkat uygulaması Twitter altyapısını kullanarak çalıştığı için daha önce bazı zorluklarla karşılaşmıştı. Sosyal medya devi Twitter, Meerkat’in insanlar adına tweetleme özelliğini bir süre devre dışı bırakmıştı. Fakat o zamandan beri Meerkat uygulaması daha da geliştirildi ve yatırımını 12 Milyon USD’ye çıkarttı.

Meerkat kurucusu Ben Rubin uygulamaya “Meerkat kayıt butonu” eklediği ve 300.000 kullanıcısının kullanımına açtığı için Katch servisinin bu tarz zorluklarla karşılaşacağı sanılmıyor.

Katch özelliğini kullanmak için kullanıcıların tweetlerken video açıklama kısmına #Katch hashtagi eklemeleri yeterli. Bu sayede servis kullanıcının canlı yayınını otomatik olarak kaydediyor, Youtube’a yüklüyor ve Youtube video linkini geri tweetliyor. Meerkat halihazırda kullanıcılarına canlı yayından sonra videolarını kaydetme imkanı veriyor fakat #Katch hashtagi bu süreci daha kolay hale getiriyor.

Sosyal medyadaki anlık paylaşımlarımızı ölümsüzleştirebilecek eklenti veya servisler hakkında yeni iş fikirleriniz var mı?

Web Sitesi: katchkats.com

[quote_box_center]Benzer İş Fikri: Birlikte TV izlenmesini sağlayan sanal oturma odası[/quote_box_center]