Twitter Üzerinden Emoji İle Yemek Siparişi

Kentucky merkezli startup Fooji ile yemek siparişi yeni bir çağa gidiyor ve Twitter üzerinden emoji simgeleri ile yemek sipariş edebiliyorsunuz.

0
660
Twitter üzerinden emoji ile yemek siparişi Fooji

İnternet oldukça tembel ve ihtiyaçlarına anında yanıt bekleyen yeni bir nesil oluşturdu. Gülmekten gözlerimden yaş geldi” yazmak yerine gözlerinden yaş gelen bir sarı kafayı kullanmayı daha cazip buluyoruz. Yemek endüstrisi de bu yeni nesle ayak uydurmaya başladı. PSFK’nın haberine göre; Kentucky merkezli Fooji adındaki startup, insanların mümkün olduğunca az kelime kullanarak yemek siparişi vermesini sağlıyor ve bu servis ile Twitter üzerinden emoji simgelerini kullanarak yemek sipariş edebiliyorsunuz.

Bu çevrimiçi yemek sipariş sitesi tembellikten nasibini almamış ve akranlarını iyi tahlil edebilmiş bir grup genç girişimci tarafından kurulmuş. Bu yemek sipariş sitesinde yemek isimleri yerine emojiler kullanılıyor. Kullanıcılar bu çevrimiçi siteye Twitter profilleri ile üye oluyorlar ve adres bilgilerini doldurduktan sonra pizza olsun, hamburger olsun ne istiyorlarsa Twitter üzerinden yemeğin emojisini içeren @gofooji adresine bir tweet atıyorlar. Daha sonra sistem katılımcı restoranlardan en yakınını bu sipariş için yönlendiriyor. Her defasında sipariş için 15 USD ödüyorsunuz. Bu servisi kullananlar maalesef çok seçici davranamıyorlar çünkü Fooji’ye pizzamın içinde mantar olmasın, hamburgerimde turşu olmasın deme gibi bir seçeneğiniz yok. Ne yiyeceğinize karar veremediyseniz Fooji sizin yerinize karar verebiliyor.

Şu anki servisler ile yemek siparişi telefon aracılığı ile ya da çevrimiçi olarak yapılabiliyor. Her iki şekilde de çok kolay sipariş verebilirsiniz. Fakat demiştik ya Fooji, konuşmak yerine Whatsapp gibi mesajlaşma servislerini daha cazip bulan ve emojileri cümle kurmaya tercih eden bir neslin ihtiyaçlarına yönelik olarak kurulmuş. Bu tür atıl hayatı kolaylaştıran girişimleri bir kenara not etmek önemli çünkü eğer bir şey teknoloji ile daha kolay ve çabuk yapılabiliyorsa hiç şüphesiz tüketiciler bu yolu tercih edeceklerdir.

Fooji geçtiğimiz Haziran ayında New York şehrinde de hizmete girdi. 10 kere yemek sipariş edene 11. Yemek bedava gibi indirim ve fırsatlar sunarak daha çok kullanıcı çekmeyi amaçlıyor.

Yeni nesle ayak uyduracak bir girişim aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: fooji.co

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Mayonez firması Whatsapp üzerinden yemek pişirme dersi veriyor[/quote_box_center]