Ücreti Müşterinin Belirlediği Taksi Uygulaması

Los Angeles merkezli taşıma ağı Opoli müşterilerin yolculuk ücretini kendilerinin belirlediği bir taksi uygulaması hazırladı.

0
724
Ücreti müşterinin belirlediği taksi uygulaması Opoli

Talep üzerine son dakika uygun fiyatlı taksi sağlayan Uber pek çok ülkede piyasayı ele geçirmiş olabilir fakat araç hizmeti üzerinde biraz daha kontrol sahibi olmak isteyen müşteriler için Los Angeles merkezli taşıma ağı Opoli müşterilerin taksi ücretlerini kendilerinin belirlediği bir taksi uygulaması hazırladı.

Springwise’ın haberine göre; akıllı telefon, tablet ve masaüstü uygulaması bulunan yeni iş fikri Opoli müşterinin araç çağırırken fiyatı kendi belirlemesini sağlıyor ve fiyat dalgalanmasının ve beklenmedik taksimetre ücretlerinin önüne geçmiş oluyor. Uygulamayı kullanmak için kullanıcılar, uygulamanın GPS yer bildirimini kullanarak taksi çağırabiliyor. Daha sonra haritada yakındaki sürücüler profilleri ile beraber listeleniyor. Böylece müşteri istediği arabayı ve sürücüyü kendi seçiyor. Opoli uygulaması yolculuk için bir fiyat öneriyor ve müşteriyi direk sürücüye bağlıyor böylece müşteri sürücü ile fiyat konusunda pazarlık edebiliyor. Müşteri ve sürücü anlaştıktan sonra müşterinin alınacağı zaman belirleniyor.

Şu an Los Angeles’ta kullanıma sunulan Opoli uygulamasını indirmek ve kullanmak ücretsiz. Şu an için şirket sürücülerden komisyon almıyor ve bu durumda sürücüler daha uygun fiyata araç hizmeti veriyor. Fakat Opoli yakında uygulamaya kaydolan sürücülerden aylık ücret almaya başlayacak.

Kontrolün daha çok müşteride olduğu başka hangi iş fikirleri geliştirilebilir?

Web sitesi: opoli.com

[benzer]Benzer iş fikri: Otopark sorununa kişisel vale çözümü[/benzer]