Üniversiteliler arası ilan panosu

0
1922
İnovatif ilan panosu

[dropcap]Ö[/dropcap]ğrencilik zor iş, hele üniversite öğrenciliği daha da zor. Bir yandan eğitimin tamamlanmasına çalışılırken bir yandan günlük yaşam ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda çekilen finansal sıkıntılar… Şimdi üniversite öğrencileri kurulan inovatif ilan panosu Panoversite sayesinde ucuz yaşıyor, kolay taşınıyor.

20 üniversiteden 200’den fazla öğrencinin fikri alınarak hayata geçirilen platform üzerinden tüm öğrenciler ücretsiz ilan listeleyebiliyor. Örneğin; evine eşya almak isteyen öğrenciler eşyalarını uygun fiyata satmak isteyen üniversite arkadaşlarıyla buluşabiliyor. İnovatif ilan panosu, bu sayede alışveriş işleminin “belirli bir topluluk” içerisinde gerçekleşmesini sağlayarak şahıslar arası güven unsurunu artırıyor.

Panoversite üzerinden ilan vermek isteyen üniversite öğrencileri siteye kayıt olurken “.edu” uzantılı bir e-posta adresi kullanmak durumunda değiller. Ancak, üyelik sırasında üniversite seçme zorunluluğu var. Çünkü satışa çıkarılan ürünler ilgili üniversitelerin altında listeliniyor.

Unutmadan belirtelim, ilanlarda her türden ürün (veya hizmet) pazarlanabiliyor. Panoversite‘nin ilan panosu üzerinde ev arkadaşı arayanlardan hediyelik eşyaya, ders notlarından evcil hayvanlara, elektronik ürünlerden kozmetiğe kadar her türlü kategoriyi bulmak mümkün. Verilen ilanlardan ücret alınmadığı (ve gelecekte de alınmayacağı) gibi ödemeler üzerinden de komisyon alınmıyor. Nitekim, ürün ödemeleri site üzerinden yapılmıyor. Ürün için istenilen bedel, anlaşılması durumunda satıcıya elden teslim ediliyor.

Özetle, Panoversite; birbirlerinin halinden anlayan öğrencilere finansal çözümler sunarken, satılan ürünlerin belirli bir topluluk içerisinde el değiştirmesini sağlayarak 2. el ürün alışverişlerindeki güven katsayısını biraz daha yükseltiyor. Diğer bir deyişle ise, tüm üniversite öğrencilerinin her türden ilanını tek bir “pano” üzerinde toplayan inovasyon.

Sizin de aklınızda öğrencilerin çektiği zorluklara çözüm üretebilecek yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: panoversite.com