Usta Aşçılardan Canlı Yardım

Görüntülü konuşma platformu Talk to Chef ile amatör aşçılar yemek yaparken usta aşçılardan canlı yardım alabiliyorlar.

0
652

Yemek pişirirken engin bilgilerine başvurduğumuz bir arkadaşımız veya bir aile üyesi mutlaka vardır. Bazen ise kendi başımızın çaresine kendimiz bakmak isteriz. Bu tür durumlarda kullanıcısına yardım eden, Whatsapp üzerinden yemek pişirme dersi veren mayonez firması Hellman’s hakkında daha önce bir yazı yazmıştık. Şimdi ise Talk to Chef adında inovatif bir girişim, amatör aşçıların profesyonel şeflerden tüyo almasını sağlıyor. Site kullanıcıları, Skype benzeri bir görüntülü konuşma ile yardımsever aşçılara bağlanıyor ve yemek yaparken aşçılardan canlı yardım alabiliyorlar.

Springwise’ın haberine göre; Talk to Chef, profesyonel aşçılara yemek pişirme ile ilgili soru sorabileceğiniz ve çevrimi olan aşçılardan anında cevap alabileceğiniz küçük bir danışmanlık platformu olarak hizmet veriyor. Başlangıç olarak kullanıcı ücretsiz mobil uygulamasını indirerek ya da web sitesine girerek kendine bir profil oluşturuyor. Daha sonra anında yardım butonuna basarak, mutfak seçimine, pişirme metoduna ya da diyet seçeneğine göre çevrimiçi olan profesyonel şef veri tabanını tarıyor. Aşçıyı seçtiğinde iki taraflı bir görüntülü sohbet başlatıyor ve sorusunu soruyor. Seans sona erdiğinde kullanıcı, deneyimini değerlendiriyor ve isterse şefe bağışta bulunabiliyor. 

Şu an Beta aşamasında olan Talk to Chef, amatörler aşçılar ile usta şeflerin yanı sıra muhtemel ortaklara da kapılarını açıyor. Yemek blogu yazanlar veya restoranlar kendileri üzerinden internet sitesine giden kişilerden %10 pay karşılığında Talk to Chef eklentisini sitelerine ekleyebiliyorlar. Talk to Chef, aşçılara yapılan bağışların %15’ini kendine alıyor. Usta aşçılardan canlı yardım alabileceğiniz bu inovatif platform hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bilenlerin bilmeyenlere interaktif bir platform üzerinden yardım edebileceği başka iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: talktochef.com