Uygulama sayesinde oturum açarken şifresiz giriş yapın

0
1435
Şifresiz giriş - Launckey

Web sitelerine şifresiz giriş sağlayan tarayıcı eklentisi Keyfree Login, daha önce tanıttığımız yeni bir girişimdi. Şimdi tanıtacağımız inovasyon; hem güvenlik önlemi alınması hem de pratik olması hedeflenerek yaratılmış. LaunchKey adlı cep telefonu uygulaması sayesinde oturum açılmak istenilen web sitesine şifresiz giriş yapılabiliyor. Uygulama Keyfree Login‘den farklı olarak; kişinin oturum açma isteğini telefonu üzerinden onaylamasını gerektiriyor.

LaunchKey kullanılarak web sitesi hesapları kullanıcıların cep telefonları ile eşleniyor. Ardından oturum açılmak istenilen web sitesine giriş yapmak için sadece kullanıcı adı giriliyor. Kullanıcı adı girildikten sonra cep telefonuna gelen mesaj onaylanırsa siteye giriş gerçekleşiyor. Onaylanmaz ise giriş işlemi iptal ediliyor. Kısacası web sitelerinde oturum açmak için 2. bir cihaza ihtiyaç duyulması güvenliği arttırıyor.

Bu tarz bir inovasyon tüm web sitelerine uygulandığı takdirde web siteleri kullanıcı şifrelerini depolamak durumunda kalmayacakları için “hack” durumları da son bulacak gibi görünüyor. Yukarıdaki video uygulamayı daha detaylı anlatıyor.

Unutmadan belirtelim; kişinin cep telefonunu evde unuttuğu veya telefon şarjının bittiği durumlar için nasıl hesaplarına girecekleri henüz belli değil. Çünkü bu durumlarda hesaba giriş sağlanamıyor.

Sizin de aklınızda internette güvenliği arttıracak yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: launchkey.co