Uzaktan kontrol edilebilen güvenlik sistemi

0
1715
Scout Güvenlik Sistemi

Scout, evler için tam güvenlik sağlayan inovatif bir alarm sistemi. Diğer sistemlerden farkı ise; kişinin ev içerisindeki tüm güvenlik önlemlerini uzaktan almasını sağlaması. Aynı zamanda, şüpheli durumlarda ev sahibini cep telefonu uygulaması üzerinden bilgilendirerek tam güvenlik sağlayan bir inovasyon.

Evlerinde güvenlik sistemi kullanan kişiler normalde bu hizmetleri için aylık üyelik bedeli ödemekte. Ödemelerin sebebi ise, bu sistemlerin bir merkezden yönetilmesi ve şüpheli durumlarda gerekli kurumlara haber verecek olan işçilerin çalıştırılması olarak söylenebilir. Bu masrafları sona erdirmek için ABD merkezli firma Scout, kendi ismini taşıyan bir alarm sistemi geliştirdi.

Scout basitçe evin istenilen yerine rahatça yerleştirilebilen, tamamen kullanıcı kontrollü, wi-fi (kablosuz) sensörleri kullanan, kabloların karmaşasından uzak ve tamamen şık görünen bir alarm sistemi. Cihaz; kablosuz ağ üzerinden cep telefonu, tablet ve bilgisayar (online hesap) ile eşlenerek kullanıcının uzaktan kontrolüne olanak tanıyor. Kullanıcı dilediği her yerden alarm sistemini etkinleştirebiliyor, devre dışı bırakabiliyor, cihaz üzerinden polise haber verebiliyor.

Scout ev içerisinde şüpheli bir durum sezerse anında kullanıcıya haber vererek kullanıcının harekete geçmesini sağlıyor.Cihaz aynı zamanda ev içerisinde açık kapı veya pencere kalıp kalmadığı bilgisini de kullanıcıya ulaştırıyor. Sistemin kurulum maliyeti ise 120 dolardan başlıyor. Yukarıdaki video inovasyon hakkında daha detaylı bilgi içeriyor.

Sizin de güvenlik alanında aklınıza gelen inovatif iş fikirleri var mı?

Web sitesi: http://www.scoutalarm.com/