Uzayda Bilim Uygulamaları Dersi

Yeni bir startup olan Ardusat sayesinde bilim uygulamaları dersinde öğrenciler veri toplama deneylerini uzayda yapabilecekler.

0
628
Uzayda Bilim Uygulamaları Dersi

Okullarda anlatılan pek çok bilim konusu arasında, uzay konusu doğal olarak anlatması ve anlaşılması en zor konulardan biridir. Springwise’ın haberine göre; bu durum Amerika’da eğitimle ilgili yeni bir startup olan Ardusat sayesinde değişebilir. Ardusat öğrencilerin veri toplama deneylerini uzayda yapmasını sağlıyor. Uydu veri şirketi Spire ile işbirliği yapan Ardusat, öğrencilerin ve bilim kulübü üyelerinin uzaya gönderilen her uydu ile beraber kendi seçtikleri deneyleri içeren eğitsel görevleri gönderebilmesini sağlıyor.

Ardusat, Sınıf Başlangıç Paketi de dahil olmak üzere pek çok eğitim paketi satıyor. 2.500 USD fiyatı olan bu paketler, öğretmenlere ve kulüp liderlerine sınıfta deney yapmak veya prototip uzay deneyleri oluşturmak için ihtiyaçları olan her şeyi sağlıyor. Tüm deneyler fiziksel çalışmalardan ziyade veri toplama çalışmaları etrafında dönüyor. Uzay kiti, gerçek Spire uyduları üzerinde bulunan çeşitli sensörlerin yanı sıra gerekli tüm temel elektronik bileşenleri de içeriyor. Kullanıcıları eğitmek ve onlara ilham olmak amacıyla Ardusat’ın web sitesinde pek çok kaynak ve eğitici video bulunuyor.

Yakın zamanda ikinci başlatılan Ardusat’ın yıllık yarışması AstroSat’te şu ana kadar, yüksek irtifa balon kullanarak uzayda deneyler yaparak kazanan 15 takım oldu.

Öğrencilere pratik imkanı sunan fırsatlar yaratmak için şirketlerin ve eğitimcilerin ortak çalışabileceği yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web Sitesi: ardusat.com

[quote_box_center]Benzer İş Fikri: Çocuklara Kodlama Öğreten Minik Robot[/quote_box_center]