Video içeriği bulmak artık daha kolay

0
1710
Video ile ilgili içerik

Beğenilen bir videonun veya bir filmin, ilişkili tüm bilgilerini kolayca bulmak isteyenler için özel bir fikirle karşınızdayız: Yaygınlaşan ve hayatımızın içine giren internet kullanımı ile birlikte her gün karşımıza tonlarca içerik çıkıyor. Bu içeriklerden biri de videolar. İzlediğiniz videoyu beğendiniz ve hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsunuz: belki filmin yapımcısının diğer eserlerini merak ediyoruz, belki oyuncuların isimlerini veya biyografilerini öğrenmek istiyorsunuz, belki filmde kullanılan bazı tekniklerin uygulanışlarını görmek istiyorsunuz ve belki de adını bile bilmediğiniz o videonun kamera arkası görüntülerine ulaşmak istiyorsunuz. Video ile ilgili içerik bulmak artık daha kolay.

Linklib sayesinde Google’ da saatlerce arama yapmaktan kurtulacaksınız. Çünkü Linklib, siz videoyu izlerken farklı bir ekranda videonun ilgili içeriklerini link halinde veriyor ve istediğiniz ilgili bilgiye o an ulaşabilmenizi sağlıyor. Şu an için “Beta” sürümünde sadece sitede bulunan kütüphane videolarından faydalanabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey videoyu izlemek ve yan tarafta çıkan ilgili linklere tıklamak. Bu linkler sizi genellikle, IMDB, Facebook grupları, Wikipedia, film kritik blogları gibi sitelere yönlendiriyor. Ayrıca akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir yazılımla bu bilgilere, video ile aynı ekranda çıkan QR kodu okutarak farklı bir ekrandan da ulaşabilirsiniz.

İzlenilen video ile ilgili içerik bulmayı sevenler ve bu içeriği belki de farklı bir ekrandan görüntülemek isteyenler için özel bir servis. Beta sürümünden sonra kütüphanedeki video sayısının artmasını ve tüm videolara yayılmasını umuyoruz. Sizce buna benzer bir metod farklı bir pazarlama stratejisi olarak geliştirilebilir mi?

 

Web Sitesi: www.linklib.org
Kaynak: localhost/wp