Videoda Sizi İlgilendiren Kısımlara Atlamanızı Sağlayan Eklenti

Çevrimiçi videolara dipnotlar koyan uygulama Clipmine, videonun metin tabanlı özetini çıkartıyor ve sizi ilgilendiren kısımlarına atlamanızı sağlıyor.

0
1156
Videoda sizi ilgilendiren kısımlara atlamanızı saglayan uygulama ClipMine

Bir metinde Ctrl+F kısayolunu sık kullanan kullanıcılara hitap eden ClipMine uygulaması YouTube gibi çevrimiçi video oynatıcıları üzerinde çalışıyor. Videonun metin tabanlı özetini çıkartarak video üzerine dipnotlar koyuyor böylece kullanıcı videonun kendisini ilgilendiren kısımlarına bu dipnotlara tıklayarak atlayabiliyor.

Springwise’ın haberine göre; aynı isimli startupın yeni iş fikri bu plugin şu an için editör ekibin yazdığı dipnotlara dayanıyor ve bir algoritmadan faydalanıyor fakat ileride kullanıcıların da katkısıyla gelişmeyi planlıyor. İçerik videonun sağ tarafında bölümlere ayrılmış olarak çıkıyor ve böylece istediğiniz bölüme geçebiliyorsunuz. ClipMine aynı zamanda telif hakkı analizlerini kullanan video yayıncılarının zaman damgası yerine içerik açısından kullanıcı katılımını daha iyi anlamalarını sağlıyor.

Benzer bir konuda yen bir iş fikri olan ve video klipleri sıkıcı kısımlardan arındıran LiveLight’ın haberini daha önce sitemizde paylaşmıştık. Yine bu uygulama da belirli bir algoritma ve makine öğrenimini kullanarak videoları gereksiz kısımlardan ayıklıyor, daha hızlı ve daha eğlenceli video klipler yaratmanızı sağlıyordu. Her iki uygulama da yayıncıların izleyici kitlesini genişletmeyi ve katılımı artırmayı amaçlıyor ve bir yandan da kullanıcı deneyimini iyileştiriyor. Yukarıda Emma Stone’un konuk olduğu The Tonight Show with Jimmy Fallon’a ait bir videoda bu eklentiyi deneyebilirsiniz.

Sizin de aklınıza kullanıcı deneyimini artıracak benzer iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: clip.mn