Vine video klipleri flip book halini alıyor

0
1705
Vine Flip Book

Son yıllarda offline ve online dünyayı birbirine bağlayan bir inovasyona şahitlik ettik. Twitter’ın yakın zamanda geliştirdiği yeni uygulaması Vine bu tür inovasyonlardan biriydi. Tanıtacağımız yeni iş fikri ise Vine üzerinde bulunan kısa video klipleri fiziksel bir flip book * haline dönüştüren yeni bir platform.

Kullanıcıların 6 saniyelik kısa video kliplerini paylaşmalarına olanak sağlayan sosyal ağ Vine, 2013 yılının başında Twtitter tarafından faaliyete geçirilmişti. Şimdi ise Teksas merkezli Vine Flip bu videoları alıp, flip book haline getiriyor. Bu sayede kullanıcılar videolarının fiziksel bir kopyasını da saklayabiliyorlar.

Platformu kullanmak için kullanıcıların Vine’da yayınlanan video klibin bulunduğu linki Vine Flip üzerinden göndermeleri gerekiyor. Şirket daha sonra bu video klibi 9×5 cm boyutlarında flip book haline getirerek kullanıcıya postalıyor. 2 adet flip book için 10 dolar, 5 adet için 24 dolar ve 20 adet için 85 dolar talep eden Vine Flip dünyanın her yerinden kullanıcılara ürünlerini kargolayabiliyor. Yukarıdaki video ürünle ilgili daha detaylı bilgi içeriyor.

Online dünya gün geçtikçe cezbediciliğini arttırıyor olabilir fakat bu offline dünyanın sonlandığı manasına gelmez. Offline dünya için hala geliştirilebilecek yeni iş fikirleri mevcut, sizin de aklınızda benzer bir fikir var mı?

Web sitesi: vineflip.com

* Flip Book: 1900’lerin başparmak sineması olarak adlandırılan, defter sayfalarına kare kare çizilerek başparmak yardımıyla sayfaların teker teker çevrilmesiyle ortaya çıkan animasyonların bulunduğu kitapçık.