Yardıma muhtaçlar içerik yaratıcıları sayesinde fonlanıyor

0
1618
Yardıma Muhtaçlar için CentUp

Görüntülenme sayısı 100 milyona yaklaşan Kony 2012 kampanyasının kanıtladığı üzere; viral tanıtım sadece kedilerle, bebeklerle veya türlü türlü absürtlükler içeren videolarla yapılmaz. CentUp adlı yeni iş fikri sayesinde hem yardım kuruluşlarına, hem de yaratıcı içerik oluşturan yazarlara ve müzisyenlere para yardımı yapılıyor.

Platform üzerinden hesap oluşturan kullanıcı hangi yardım kuruluşuna bağışta bulunmak istediğini seçerek hesabına istediği miktarda para yüklüyor. Yayın yapan bir içerik yazarı ise tıpkı Facebook ve Twitter paylaş butonu gibi CentUp botonunu yazının altına ekliyor. İçeriği okuyan ve daha önceden kayıt oluşturan CentUp kullanıcısı, eğer içeriği faydalı bulursa butona tıklıyor. Aktarılmak istenen miktar girildikten sonra bu miktarın yarısı yardım kuruluşlarına yarısı ise içerik yaratıcılarına aktarılıyor. İçeriğin özgünlüğüne bağlı olarak viralite artarak daha fazla bağış toplanmış oluyor. Yukarıdaki tanıtım videosunu izleyerek CentUp hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir Indiegogo kampanyası olan CentUp, başarılı bulunup “kitle” tarafından fonlanmış. Şu an ise platform üzerinden sitelerine buton eklemek isteyenlerin başvuruları alınıyor. Siz de kampanyanın bir parçası olmak istiyorsanız aşağıdaki web sitesinden davet talep ederek başvuruda bulanabilirsiniz.

Büyük bir duyarlılık göstererek hem içerik yaratıcılarını hem de yardıma muhtaçları düşünen CentUp’ı tebrik ediyoruz. Sizin de yardıma muhtaçlar için düşündüğünüz yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: centup.org