Yatırım fonu hesabı açmak sadece 1 dolar

0
1850
Çocuklar için yatırım fonu hesabı

Çocuklar için yatırım fonu hesabı

Bugüne kadar çocuklar için oluşturulmuş bir çok yatırım fonu modelleri gördük. Bu tip yatırım fonları genel olarak, çocuk yaşta bir kişi için 18 yaşına kadar sürekli olarak alınarak, onların hayata atılacakları yaşlarda satılır.

Fonların tutulduğu hesaplarda sürekli fon alımı gerçekleştirildiği için bu fonlardan sadece ödemelere gücü yeten aileler yararlanabiliyor. Düşük ve orta gelirli aileler ise malesef çocuklarının geleceği için bir yatırım yapamıyor. Buradan ilham alan TrustEgg, her kesimden farklı gelir seviyesine sahip aileler için yeni bir finansal servis kurmuş. Servis sayesinde sadece ebeveynler değil yardımda bulunmak isteyen diğer akrabalar da fona para aktarabiliyor.

Çocuklarının geleceğini finansal yönden garanti altına almak isteyen aileler, önce TustEgg üzerinden hesap açıyor. Açılan hesap üzerinden çocuklar kaydedildikten sonra başlamak için minimum 1 USD yatırılıyor. Daha sonra dahil olması beklenen yakın arkadaşlar ve aile üyelerine yardımda bulunmaları için link yollanıyor. Destek olmak isteyenler, platform üzerinden en az 1 dolar olmak üzere istedikleri miktarda para yatırıyorlar. Bu işlemi çocuklar 18 yaşına gelene kadar tekrarlayan aileler, etrafındaki kişilerin de küçük yardımlarıyla yüksek miktarda para biriktirmiş oluyor. Hesapta biriken para ise TrustEgg tarafından risksiz yatırımlarda değerlendiriliyor. Değerlendirilen bu paradan edilen karın %6’sı ise hesap işletim ücreti olarak alınıyor.

Unutmadan belirtelim, hesaba para aktarmak isteyen kişiler ödeme yaparken ek notlar da girebiliyor. Bu sayede çocuklar parayı çekebilecekleri yaşa geldiklerinde, ödemelerin kimler tarafından yapıldığını görebildikleri gibi bu notları okuyarak anılarını da tazeleyebiliyorlar.

Finansal servislerin entegre edilebileceği yeni iş fikirleri düşünebilir musunuz?

Web sitesi: trustegg.com