Yazılım İle Fiziksel Etkileşime Geçebileceğiniz Analog Birim

Yazılım ile fiziksel etkileşime geçmenize olanak sağlayan analog birim Palette Gear, dijital çalışmalarınız ile daha doğal bir etkileşim yöntemi sunuyor.

0
973

Tasarımcıların ve yaratıcıların çoğu artık çalışma sürecinin büyük bir kısmını dijital yazılım kullanarak yapıyor fakat çoğu hala analog araçların dokunulma hissine hasret yaşıyor. Klasik beyaz kağıt ve kalemin yerini hiçbir şeyin tutmayacağını düşünenler için sitemizde silinebilir bulut optimize not defteri Rocketbook’un haberini paylaşmıştık. Springwise’ın haberine göre; Kanada’dan yeni iş fikri Palette Gear analog birim de yine ayna amaca hizmet eden, fotoğrafçıların, video editörlerinin, tasarımcıların, müzik yapımcılarının ve daha fazlasının yazılımlarla olan etkileşimini değiştirip, onlara fiziksel ve doğal bir etkileşim yöntemi sunuyor.

Yazılım ile fiziksel olarak etkileşime geçebileceğiniz analog birim Palette Gear birbirine bağlanabilir birimlerden oluşuyor. Bir çekirdek birim artı 18 kadran, tuş ve kaydırma butonu ile kullanıcı kendine göre bir düzen oluşturabiliyor. Birimler bir araya getiriliyor ve USD kablosu ile kolayca her bilgisayara bağlanabiliyor. Kullanıcı kumandaları kullanarak dijital çalışmasını düzenlemek için çekirdek birim üzerinden her birim için ayrı işlev atayabiliyor.

Lightroom, Photoshop, Illustrator ve After Effects gibi bir dizi Adobe yazılımı da dahil çeşitli uygulamalar ile kullanılabilen bu analog birimi, Ableton, Reason ve Logic gibi yazılımlarla birlikte de MIDI modunda kullanılabiliyorsunuz.

Geçtiğimiz yıl Kickstarter fon kampanyasını başarıyla tamamlayan Palette Gear’ın 5 birimi bulunan başlangıç kitinin 199 USD ödeyerek ön siparişini verebilirsiniz. Ürünlerin Kasım 2015’te gönderilmesi planlanıyor. Yukarıdaki videoyu izleyerek yazılım ile fiziksel olarak etkileşime geçebileceğiniz analog birim Palette Gear’ın nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Dijital çalışma alanını daha doğal ve fiziksel hale getirebilecek yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: palettegear.com