Yemek tarifi sitesi malzemeleri kapınıza getiriyor

0
1772
Yemek Tarifi Sitesi Chefday

Yemek Tarifi Sitesi Chefday

Tamamı ödüllü şeflerin yemek tariflerini veren bir site ile karşınızdayız. Ortaya atılan iş fikirlerinin bir çoğu gibi bu fikir de kişisel ihtiyaçlardan doğmuş gibi görünüyor. Yemeklerinizi kendiniz yapmayı tercih ediyorsanız, internette güzel bir yemeğin tarifini bulmak için muhakkak zaman harcamışsınızdır. Peki yapmak istediğiniz yemek için kullanacağınız malzemelerin kafanızı karıştırdığı oldu mu? Amerika merkezli yemek tarifi sitesi Chefday bu karışıklığı gidermek için web sitesinde yayınladığı her bir tarifin yanına eklediği malzeme listesini, kullanıcıların direkt olarak satın almasını sağlıyor.

Örneğin; mozaik pasta tarifinin yanına, pastanın yapımı için gerekli olan 2 paket bisküvi, 5 yemek kaşığı toz şeker, 200 ml süt, 2 kaşık kakao ve 3 yemek kaşığı margarinden oluşan özel listeyi ekleyerek, istenilen servis sayısı kadar satın alınmasına olanak sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar, markette onca raf arasından ürün arama zahmetinden kurtuluyor. Ayrıca süt, margarin gibi kullanılmadığında kısa süre içerisinde bozulabilecek ürünlerin israfı önlenmiş oluyor.

Sitede bulunan tariflerin hepsi; ödüllü, ünlü şefler tarafından hem görüntülü hem yazılı bir şekilde adım adım veriliyor. Kullanıcı eğer yemeği yapmaya karar verirse, kolay bir şekilde alışveriş sepetine tüm malzemeleri ekliyor ve teslimatı bekliyor. Kullanıcılar; abonelik seçeneği ile her iki haftada bir, yemek tarifi içeren e-posta alıyor. Servisi kullanmak ise tamamen ücretsiz. Son olarak, Chefday aldığınız her bütün bir malzeme listesine karşılık ihtiyacı olanlara 1 öğün yemek bağışlıyor.

Ödüllü şeflerin lezzetli yemek tarifleri bir yana, süpermarketlerin “sihirli” raflarında malzeme arama karmaşasından kurtaran Chefday’in yeni iş fikri gayet “leziz” görünüyor. Sizce insanların kendi yemeklerini yapmalarına teşvik için ne gibi yeni iş fikirleri ortaya atılabilir?

Web Sitesi: www.chefday.com
Kaynak: localhost/wp