Yeni bir iş modeline hazır mısınız?

0
2246
Donut

Çeşitli satış stratejileri ve ürünlerin efektif bir şekilde duyurulma teknikleri, teknoloji çağında daha hızlı ilerliyor. Viral reklamlardan sosyal medyaya; şimdiye kadar bir çok satış stratejisi gördük. Fakat bu seferki başka bir yer teşkil ediyor. Springwise‘ın haberine göre Chicago’da bulunan The Doughnut Vault, günlük donutları bittiğinde dükkanı kapatıyor.

The Doughnut Vault, haftaiçi 8.30’da ve Cumartesi günleri 9.30’da açılıyor. Çoğu gün satışa sunduğu 600 donut genelde 1 saat içerisinde tükeniyor. Son donut satıldıktan sonra dükkan o gün için kapılarını müşterilere kapıyor. Ürettiği donutlara güvenen The Doughnut Vault, bu satış stratejisinin müşterilere belirli saatlerde ürünü almaya teşvik ettiğini düşünüyor. Öyle ki, her sabah kapısında oluşan uzun kuyruk, uyguladığı bu yöntemle başarıya ulaştığını gözler önüne seriyor.

Unutulmaması gereken bir başka gerçek ise, Amerika’da donut satan yerlerin oldukça fazla olması. Buna rağmen, insanların kuyruklar oluşturarak donut ihtiyaçlarını buradan karşılamaları, Fikirci Baba‘nın dikkatini çekiyor. Ürünlerine güvenen tüm girişimcilerin kullanabileceği bu modele ilişkin görüşümüz pozitif.

Web sitesithedoughnutvault.tumblr.com