Yeni nesil “offline” sosyal ağ

0
1473
Offline Sosyal Ağ Unface.it

Offline Sosyal Ağ Unface.it

Bir milyardan fazla internet kullanıcısının Facebook hesabı olmasına karşılık, mahremiyete engel olduğu gerekçesiyle platforma hala meraktan bile olsa kayıt olmamış kişiler var. Zaman içerisinde, gizlilik konusunda daha duyarlı davranan çeşitli sosyal ağlar gördük; fakat hiç biri şimdi tanıtacağımız Unface.it gibi olmamıştı. Çünkü Litvanya merkezli Unface.it, mahremiyet konusunda daha duyarlı davranmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcıların sadece gerçek aktiviterle iletişim kurabilecekleri “offline” (çevrimdışı) sosyal ağ deneyimi yaşatıyor.

Facebook’un üretkenliği yok ettiğini, ilişkileri ahlaki boyutta zedelediğini ve depresyona sebebiyet verdiğini düşünerek kolları sıvayan girişimciler; Unface.it isimli offline sosyal ağı kurmuşlar. Bu sosyal ağ Facebook’tan farklı olarak, bir kullanıcının sadece en yakın 5 arkadaşını eklemesine izin veriyor. Kendi aralarında küçük bir Unface.it ağı oluşturan kullanıcılar birbirlerini aramaları noktasında devamlı olarak teşvik ediliyor. Uygulama, aynı zamanda kullanıcıların evlerinden dışarı çıkıp gerçek dünyaya karışmalarını sağlamak amacıyla en yakın “gerçek dünya” etkinliklerini de onlara gösteriyor. Özetle; Unface.it, üretkenliği artırmayı ve insanlara kendini gerçekten mutlu hissettirmeyi hedefleyen yeni bir girişim.

Özellikle son 10 yılda karşımıza çıkan girişimlerin büyük çoğunluğu insanları bilgisayar başına çekmeye yönelik iken, dönemin yeni iş fikirleri bu durumu tersine çevirmeyi mi başlıyor dersiniz?

Web sitesi: www.unface.it