Yeniden Ayarlanabilir Mobilya

Fransız oyuncak üreticisi Meccano, sonsuz şekilde yeniden ayarlanabilir parçalar ile yeni bir modüler mobilya şekli tasarladı.

0
855
Ayarlanabilir Mobilya

Çocukların lego parçaları ile basitçe ve rahatça yapı oluşturabilmesi son zamanlarda gerçek boyutlu mobilya yapımına ve mimariye ilham kaynağı olmaya başladı. Springwise’ın haberine göre efsanevi Fransız oyuncak üreticisi Meccano, kendi orijinal montaj setinden ilham alarak,  sökülebilir; vida ve cıvata yardımı ile kolayca birleştirilebilir parça koleksiyonundan oluşan Meccano Home adını verdiği tasarım ile tekrar piyasaya dönüyor.

Meccano Home metal parça setleri halinde satılmaktadır. Müşteri isterse önerilen dizaynı yapabilir ya da parçaları farklı birleştirerek büyük bir masadan nostaljik dekoratif bir heykele kadar kendi özgün tasarımını yaratabilir. İlave parçalar ayrı olarak satın alınabildiğinden olasılıklar gerçekten sonsuz. Orijinal Meccano oyuncağında olduğu gibi parçalar zarar görmeden monte edilebilir ya da sökülebilir Bu da demek oluyor ki parçalar tekrar tekrar kullanılarak mobilyalar yeniden ayarlanabilir. Parçalar sekiz farklı renkte olan standart vidalar ile ve her parçanın köşesi boyunca uzanan deliklere cıvata yerleştirilerek birleştiriliyor.

Mobilya yapımında ilham kaynağı olabilecek başka çocuk oyuncakları biliyor musunuz?