Yenilebilir Hamburger Paketi

4
1821
Yenilebilir Hamburger Paketi

Gıda sektöründe paketlemenin önemli bir unsur olduğu gerçek. Paketleme işleminde kullanılan malzemelerin ise ekolojik sorunlara yol açtığı ise diğer biri. Bu sorunu çözmek için Brezilyalı Bob’s Fast Food zinciri farklı bir fikirle yola çıkmış: Yenilebilir Hamburger Paketi!

NBS reklam ajansının da katkılarıyla ortaya atılmış bu fikir sayesinde, hamburgerlerin dışında sarılı olan paketler açılmadan hamburgerinizden bir ısırık almanız mümkün. Unutmadan belirtelim, bu paketler pirinçten elde edilmiş. Fikrin asıl amacı aslen, Bob hamburgerlerinin karşı konulmaz bir lezzeti olduğunu vurgulamak. Fakat bununla birlikte kağıt atıklarının da azalmış olmasına katkı sağladığı kesin. Tüketim toplumu olduğumuz şu asırda bu atıkların çevreye vereceği zararı minimuma indirmek için bu fikrin diğer gıda üreticileri tarafından da kullanılmasını temenni ediyoruz.

Kağıdın hamburgerin tadını değiştirebileceğini düşünsekte, Bob’s Fast Food çevresel sorunların giderilmesi için bir adım atmış gibi görünüyor. Sizce bu fikir başka hangi ürünlere uyarlanabilir?

Web Sitesi: www.bobs.com.br
Kaynak: localhost/wp