Yüksek IQ’lulara özel QR kod başvuru formu

0
2052
QR Kod Başvuru Formu

[dropcap]Ü[/dropcap]niversitelerin çeşitli bölümlerinde okumak isteyen öğrencilerden istenilen bazı belgeler vardır. Türkiye’de bulunan üniversiteler için bunlar genellikle ALES ve YDS sınavlarından alınan puanların bulunduğu belgeler olduğu gibi global sınavlar olan GRE, SAT, TOEFL ve IELTS gibi sınav sonuçlarının yer aldığı belgeler de kabul görür. Bu tür sınavlara hazırlık için kurslar veren İsrailli eğitim kurumu Kidum, sadece yüksek IQ’ya sahip olan öğrencilerin doldurabileceği QR kod başvuru formunu geliştirdi.

Springwise’ın haberine göre İsrail’de bulunan prestijli üniversitelerde okumak isteyen öğrenciler SAT isimli sınavdan 650 ve üzerinde bir puan almak durumundalar. Hal böyle olunca Kidum‘a göre her öğrenci istenilen puanı alabilmeye yeterli değildi. Bu yüzden QR kod başvuru formunu devreye soktu.

Kurumun SAT sınavına hazırlık için verdiği Kidum 700 isimli kurs, yüksek puanlar alabilecek olan öğrencileri QR kod başvuru formu ile ayırt etti. İnovatif QR kod başvuru formunda bulunan sorular, yüksek IQ’ya sahip öğrenciler tarafından cevaplanarak QR kodun eksik olan kısımları tamamlandı. QR kod tamamlanıp taratıldığında ise öğrenci kursun başvuru sayfasına yönlendirildi.

Unutmadan belirtelim, bu yöntem İsrail’de yıllık olarak düzenlenen eğitim fuarında bir defaya mahsus olarak kullanıldı. Raporlara göre fuarı ziyaret ederek formu doldurmaya çalışan öğrencilerden sadece [highlight]yüzde 19[/highlight]’u başarılı oldu.

Sizin de QR kod kullanarak geliştirebileceğiniz iş fikirleri var mı?

Web sitesi: ytbwa.co.il