Yürüyüş yapmaya teşvik eden ve sağlıklı yaşama özendiren oyun

StepPets isimli oyunda gerçek hayatta yapılan yürüyüşler bölümün kolaylaşmasını sağlıyor ve oyuncu sağlıklı yaşama özendiriliyor.

0
1084

Sağlıklı yaşamı oyunlaştıran inovasyonlardan son günlerde sık sık söz etmeye başladık. Kısa bir süre önce kullanıcısı yürüyüş yaptıkça beslenen sanal bebek hakkında bir girişimi sizlere tanıtmıştık. Şimdi ise kendi deyişleriyle sağlıklı yaşamı oyunlaştırmayıp, oyunları sağlıklı yaşama ayak uydurur hale getiren Random Breakfast’ın StepPets adlı uygulamasından bahsedeceğiz. StepPets isimli oyunda, oyuncunun gerçek hayatta yaptığı yürüyüşler bölümlerin geçilmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca yeni hayvanlar ve hazineler keşfetmek için de bu yürüyüş puanlarına ihtiyacınız var.

StepPets isimli inovatif oyunda, yürüyen hayvanlarla asteroid istilasından dünyayı kurtarmaya çalışıyorsunuz. Günlük yürüyüşleriniz oynayacağınız bölümlerde tepeler oluşmasını sağlıyor. Tepeler ne kadar yüksek olursa kazanılabilecek hazineler o kadar büyük oluyor. Büyük hazineler ise bölümleri daha kolay geçmenizi sağlıyor. Oyunda köpek Cooper’ı, kedi Freya’yı ve onların hayvan dostlarını karakteriniz olarak seçebiliyorsunuz. Yeni hayvanlarla oynamak, boosterlardan faydalanmak ve yeni oyun temalarında maceranıza devam etmek için de yürüyüş puanlarınızı kullanabiliyorsunuz. Özetle gün içerisinde ne kadar yürürseniz, hayvan dostlarımızın dünyayı asteroidlerden kurtarmasına o kadar yardım etmiş oluyorsunuz.

Cips ve kola gibi atıştırmalıklardan bağımsız düşünemeyeceğimiz oyun sever dostlarımız, StepPets ve Wokamon gibi yenilikçi girişim ve iş fikirleriyle daha sağlıklı bir hayata kavuşabilecek gibi görünüyor. Oyunu indirip oynamak isterseniz önce aşağıdaki linkten Apple iTunes uygulama mağazasını ziyaret etmeniz ve ardından bol bol yürümeniz gerekmekte. Yukarıdaki videoyu izleyerek StepPets hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sizin de aklınıza sağlıklı yaşama ayak uydurabilecek oyunlar ve benzer girişimler geliyor mu? Fikirlerinizi paylaşarak daha fazla girişimcinin ilham kaynağı olabilirsiniz.

Web Sitesi: steppetsgame.com
Uygulama Bağlantısı: Apple App Store